کدام یک از انواع گیاهان چند ساله را برای یک باغ معطر انتخاب کنید و چرا این نوع را انتخاب کنید

باغ های معطر نه تنها یکی را از نوستالژی پر می کنند ، بلکه احساس لذت باشکوهی را نیز در آن ایجاد می کنند. هیچ چیز شگفت انگیزتر از نشستن در یک گلدان معطر در گرمای شب ، نفس کشیدن در عطر و بوی حساس انواع مختلف گیاهان چند ساله در این نزدیکی نیست.

این فقط گلهای معطر نیستند ، در بسیاری از انواع گیاهان چند ساله برگهایی کاملاً معطر دارند که خرد می شوند. اگر به راحتی مسواک بزنید ، دیگران رایحه خود را آزاد می کنند. حتی کسانی هستند که عطر آنها در اوایل صبح یا درست بعد از دوش گرفتن باران هوا را فرا می گیرد.

صورتی های باغ از چندین متری دور باغ را با عطر خود پر می کنند ، اما برخی از گل آزالیا انواع گیاهان چند ساله باید به اندازه کافی نزدیک کاشته شوند تا بتوانند رایحه کامل را بدست آورند. در کنار یک مسیر یا پاسیو یا دیوارهای کم ارتفاع ، برای گیاهان کوچک ایده آل است.

مهم است که بخاطر داشته باشید گیاهان معطر چه زمانی از سال گل می دهند. اگر در انتهای باغ قرار داشته باشد ، هیچ کس از انواع گلهای زمستانی گلدهی قدردانی نخواهد کرد. آنقدر مهم است که آنها در نزدیکی خانه کاشته می شوند.

Adenophora lilifolia Ladybell ، از بستگان گیاه کامپانولا است و در تابستان گل معطر ، آبی و به شکل زنگوله تولید می کند. آفتاب یا سایه جزئی را ترجیح می دهد و ارتفاع آن به حدود 18 “می رسد.

Artemesia schmidtiana ، گونه ای کم رشد از این گیاه شاخ و برگ معطر است که بیش از 12 “بالا نیست.

Clematis heracleifolia davidiana ، یک روحانی علفی است که در میان بوته ها به هم می ریزد. این گل دارای گلهای کوچک بنفش کم رنگ بنفش است که بسیار شیرین معطر هستند و تا حدود 4 فوت رشد می کنند.